sobota 5. októbra 2013

Knižní novinky (říjen)

 Nový měsíc je tady a já proto přicházím s příspěvkem do pravidelné rubriky; Knižní novinky. Jako vždy uvádím tituly, které mě nějakým způsobem oslovily.
Název: Serafína - Příběh draků
Autor: Rachel Hartmanová
Počet stran: 352
Provedení: vázaná

Datum vydání: 7.10.2013


Anotace
  V zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.
Název: Krvavý měsíc
Autor: Nancy Gideon
Počet stran: 312
Provedení: brožovaná

Datum vydání: 7.10.2013


Anotace
  Policistka Charlotte Caissieová si už začíná zvykat na temná tajemství svého milence Maxe. Jeho nadpřirozený původ i zločinecká kariéra však nejdou dohromady s jejím životem. Dokáže se rozhodnout, co je pro ni důležitější? V New Orleans se mezitím šíří strach z bytostí, které slídí po kořisti. Charlotte chce chránit svého přítele za každou cenu. Co když ale není v nebezpečí Max?
Název: Wicca
Autor: Cate Tiernanová
Počet stran: 464
Provedení: brožovaná

Datum vydání: Již v prodeji


Anotace
  Šestnáctiletá americká středoškolačka Morgan Rowlandsová si o sobě odjakživa myslí, že je naprosto obyčejná, nepříliš hezká dívka. Když se ale do města, kde žije, přestěhuje a na její školu nastoupí o rok starší Cal Blaire, který zrychluje tep nejen jí, ale taky všem jejím spolužačkám, zjistí něco, co jí od základů změní život. Je čarodějka a pochází z prastarého, mocného čarodějnického rodu – stejně jako Cal. A její moc je skutečně obrovská, tak obrovská, že se ji potřebuje naučit ovládat. A Cal se ochotně nabídne, že jí s tím pomůže. Jenže Cal se líbí i její nejlepší kamarádce Bree, navíc její rodina vůbec nemá radost z toho, co o sobě zjistila. Jak si s tím vším Morgan poradí? A bude Cal opětovat její city?
Název: Svůdné zlo
Autor: Wendy Higginsová
Počet stran: 413
Provedení: ?

Datum vydání: 28.10.2013


Anotace
  Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...

Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů – potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla?
Název: Kainovo tajemství
Autor: Charlotte Lyne
Počet stran: 440
Provedení: pevná vazba

Datum vydání: 9.10.2013


Anotace
  Anglie, konec 13. století. Strašlivý zážitek připraví malou Amicii o domov, hrad Carisbrooke na ostrově Wight. Osamělá, pronásledovaná hrůznými obrazy, a aniž by věděla něco o svém původu, vyrůstá jako chlapec pod ochranou mnichů v opatství Quarr. Když mniši požádají Amicii, aby se starala o těžce raněného rytíře, do jejích snů se při pohledu na něj vkradou nové obrazy: dvojice studených očí, scény masakru a pronikavý výkřik. Neví, proč se jí rytíř zdá nebezpečný. Nechápe, proč ji při jeho odchodu opat posílá s ním, ačkoliv je cizinec už vyléčený. Začíná nebezpečná cesta Anglií, cesta za hledáním pravdy…
Napínavý historický román o mladé dívce, která při pátrání po své minulosti objeví temné tajemství.
Název: Upíří deníky - Vzkříšení
Autor: L. J. Smith
Počet stran: 384
Provedení: brožovaná

Datum vydání: 10.10.2013


Anotace
  Nejhrozivější z Prvorozených upírů Klaus byl přivolán z temnoty a začíná šířit zkázu v kampusu školy. Elena se společně s ostatními pouští do nerovného boje. Klaus se jí a Stefanovi chce mstít za to, že se ho pokusili již dříve zničit. Podaří se zlo porazit jednou provždy? Co když se najednou objeví Stefanova první láska Katherine?


Název: Věk magie - Do propasti
Autor: Berndt Perplies
Počet stran: 468
Provedení: brožovaná

Datum vydání: 9.10.2013


Anotace
Londýn 1897. 

  Hrozba zániku lidské civilizace jak ji známe je stále větší. Jonathan musí společně se svými přáteli pradávný zdroj magie zkrotit a navždy uzavřít. Aby se dostali k místu, kde je zdroj ukryt, musí nastoupit na palubu lodě navěky zahalené mlhou. Podaří se jim uniknout před nebezpečím, které se na lodi skrývá? Dostanou se včas ke zdroji magie? Čas ubíhá a síla magie roste…

5 komentárov:

 1. Nejvíc se těším na Serafinu a Svůdné kouzlo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na Serafinu sa naozaj velmi teším 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Těším se na Serafínu a Věk magie 3.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ahoj. nominovala jsem Tě do tahu LIEBSTER AWARD: http://knizni-pratelstvi.blogspot.cz/2013/10/liebster-award-tag.html
  Budu ráda, když se taky zapojíš... :-)

  OdpovedaťOdstrániť