pondelok 10. novembra 2014

Nepokořená


Orig. název: Unconquered
Autor: Bertrice Small
Počet stran: 440
Žánr: červená knihovna, romantika

Hodnocení: 74%

Knihu si můžete zakoupit ZDE

Anotace

Po otcově nenadálé smrti se Miranda má provdat za svého bratrance Jareda Dunhama. Sňatku se zpočátku vzpírá, ale nakonec se podvolí, aby zachránila štěstí své sestry-dvojčete. Miranda je pravým opakem své něžné a pasivní sestry Amandy: je výbušná, prchlivá, tvrdohlavá a má pocit, že o ni nikdo nestojí, protože není hezká. Ačkoli Jared s Mirandou uzavřeli manželství z nutnosti, oba se do sebe vášnivě zamilují. Jejich manželské štěstí však naruší politická situace.


Román se odehrává v době napoleonských válek.

                                                                                                                                 

Zděšení, zlost, nový začátek

  Ano, když se náhle dozvíte, že Vaše svoboda je u konce a čeká Vás manželství - předem domluvené - nejspíše z toho nebudu skákat tři metry vysoko a zpívat si o tom, jak je ten život spravedlivý a úžasný zároveň. Normální a rozumný člověk se vzepře a ihned začne protestovat. Ať už s jakýmkoliv výsledkem, mnohdy předem jasným.
  Pokud Vás zajímá, jaké pocity z této situace měla hlavní postava - divoká a nespoutaná Miranda - vězte, že nijak radostné. Doslova běsnila... A není se čemu divit. Neznámý, cizí, mnohem starší muž měl najednou býti jejím manželem a pánem. 
  I přes všechny námitky však byla Miranda nucena sňatek uzavřít a odevzdat se napospas osudu.

Láska, vášeň, vzrušení

  Vzrušení... To je ještě možná slabé slovo. Doslovná nadrženost. Mezi Jaredem a Mirandou létaly hromy a blesky. Při souloži se otřásal celý dům a... Samozřejmě - přeháním. Ale užívali si dost, to rozhodně. Když navíc vezmeme v potaz, že Miranda nikdy dříve žádného muže neměla...
  Osobně jsem tyhle milostné scény vnímal jako příjemné zpestření a v žádném případě můj čtenářský zážitek nerušily. Co se týče jejich podání, žádné výtky v podstatě nemám. S červenou knihovnou jsem se setkal snad jen dvakrát. Pokud bych měl tyto malé zkušenosti srovnávat, Nepokořená by si v milostných scénách určitě nevedla špatně.

Samota, nebezpečí, odhodlání

  Když už se zdálo, že se život konečně vydal po těch správných kolejích, přišel strašlivý zlom. Začala válka a Mirandin milý, Jared, musel plnit povinnosti vůči své zemi. Odloučení bylo kruté - pro oba z nich. Láska hory přenáší, v tomto případě možná doslovně. 
  Nyní se dostáváme k motivu, který se mi neskutečně líbil. Na začátku byla nenávist a neshoda, která se s postupem času přeměnila na čirou lásku. Když přišla válka, toto pouto bylo přetrhnuto - ale pozor, jen fyzicky. Duší i myslí byli neustále spolu. Neušla noc, kdy by Miranda na Jareda s touhou nemyslela. Tahle silná oddanost vyvrcholila až v to, že se naše hlavní hrdinka rozhodla vydat na dlouhou a nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí.
  Věřte, že to v žádném ohledu nebyla procházka růžovým sadem. Maličkost, kterou mohu prozradit, je fakt, že při Mirandině cestě vstoupil do jejího života nový muž. Jakým způsobem a jakou hrál v příběhu roli, na to si budete muset počkat, dokud si knihu sami nepřečtete.

***
Ne moc slavné hodnocení

  V závěrečném hodnocení musím podotknout, že Bertrice Small pro mě byla dosud neznámou autorkou a nikdy jsem o její tvorbě neslyšel. Pokud se ptáte, jestli se k ní někdy vrátím a zkusím se ponořit i do dalších životních příběhů naplněných erotikou a vášní, musím upřímně napsat, že zřejmě ne. Nepokořená ve mně nenechala téměř žádné hlubší dojmy a po několika hodinách jsem ji vypustil z hlavy. Za zmínku možná stojí skutečnost, že se autorka odvolávala na nesmrtelnou oddanost a životní, osudovou lásku. Ta zde hrála velkou roli, protože díky ní se příběh odehrával tak, jak se odehrávat měl.
  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára